04.03.2010 09:23 - Испания респектира Франция, Холандия надигра САЩ
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 760 Коментари: 0 Гласове:
0

image

„Ла Фурия“ затвърди впечатленията, че е един от големите фаворити на Световното първенство; „лалетата“ очаквано се оказаха по-подготвени от американските си колеги

Испания изкова първа победа на френска почва от 1968-ма година насам и записа 42-ри успех от 45 срещи – последното поражение на иберийците беше от САЩ на Купата на Конфедерациите миналото лято. „Ла Фурия“ се наложи с 2:0 над „петлите“ на Реймон Дьоменек благодарение на попаденията на Давид Вия и Серхио Рамос.

В началото на мача двата тима стояха равностойно на игрището, но постепенно европейският шампион започна да демонстрира надмощие. Серхио Буске и Давид Вия направиха по един пропуск пред противниковата врата, но асът на Валенсия се реваншира в 21-ата минута, когато се възползва от подаване на Андрес Иниеста и направи безпомощен френския страж Лорис с 36-ия си гол в 55-те си мача с националната фланелка – 0:1. Вия се доближава до актива на Раул Гонсалес, който има 44 попадения, но в значително повече мачове – 102. Гостите не се отказаха да търсят още голове до края на полувремето и успяха да удвоят преднината си в 45-ата минута – Шаби Алонсо открадна топката от Йоан Гуркюф и я подаде на Серхио Рамос, който стреля от границата на пенала, кълбото рикошира в тялото на Жулиен Ескюде и се спря в мрежата – 0:2. Икер Касияс имаше доста работа след почивката, но се намеси перфектно при удари на Тиери Анри и Никола Анелка. В 79-ата минута пък бе най-чистото положение за Франция, но Флоран Малуда с глава нацели гредата над стража на Реал. Фернандо Торес пък провокира Лорис да показва класа на противоположнат аврата, като в крайна сметка резултатът до края остана непроменен.

Тагове:   Франция,   Испания,   надигра,