26.02.2010 00:03 - Юве продължи напред след скучен мач
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 675 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Ювентус завърши наравно 0:0 с Аякс в мач реванш от 1/16 финалите на Лига Европа, игран на „Стадио Олимпико Гранде“ в Торино. Така победата с 2:1, която „старата госпожа“ спечели в първата среща в Амстердам, се оказа достатъчна на италианския гранд за класиране в следващата фаза на турнира. Самата среща бе от доста посредствено качество, като приоритет за домакините бе запазване на нулевото равенство, а гостите изглеждаха напълно безобидни без наказания Луис Суарес в редиците си. Единственото по-сериозно положение за 90-те минути бе в 17-ата, когато Мохамед Сисоко с глава нацели гредата след центриране на Алесандро Дел Пиеро от корнер

Аякс започна амбициозно срещата и не се притесняваше да използва всяка една възможност да атакува вратата на не особено сигурния Александър Манингер. Добро впечатление с изявите си правеше Сием Де Йонг, който се опитваше и да организира, и да завършва акциите на холандския колос, но точността при завършващия удар му изневеряваше. Юве не упражни никакъв домакински натиск, но в 17-ата минута създаде най-чистата ситуация за гол до момента, след като Дел Пиеро центрира от корнер и Сисоко с глава нацели лявата греда на Маартен Стекеленбург. В 23-ата Аякс също бе близо до гол, когато Манингер се намеси левашки при един корнер и изпусна топката, която стигна до Ян Вертонген, но неговият удар от пет метра бе толкова сватбарски, че въобще не представляваше опасност. В 32-ата минута пак след подаване на Дел Пиеро от корнер се стигна до възможност за попадение – Стекеленбург излезе неразчетено и позволи на Никола Легроталие да стреля с глава, като кълбото бе изчистено от голлинията от Кристиан Ериксен. Това бе и последното интригуващо положение за първата част, в която темпото все пак не бе никак високо.

Тагове:   напред,   мач,