20.12.2009 21:22 - Домакините взимат своето в ранните неделни срещи от Примера
Прочетен: 587 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Еспаньол, Виляреал, Малага и Валядолид не разочароваха феновете си и добавиха по три точки към активите си

Реал Валядолид постигна първата си победа в Примера дивисион от октомври месец, като пред близо 17 000 зрители на „Естадио Нуево Хосе Зория“ победи драматично с 2:1 Спортинг Хихон. Така домакините събраха 16 точки и заемат 11-ата позиция, докато Хихон е с 20 и е с едно място по-нагоре в подреждането. Спортинг откри резултата рано-рано чрез Луис Моран, който още в 13-ата минута се разписа в мрежата на Хусто Вияр, но Навалдо възстанови равенството в 29-ата. Секунди след изтичането на редовното време Харис Медунанин донесе третата победа за Валядолид през този сезон.

Еспаньол прекрати неприятната си серия от пет поредни загуби с успех над Алмерия с 2:0 на „Естадио Корнеля“ пред 30 000 зрители. Хавиер Маркес изведе каталунците напред в последната минута на първата част, а Феран Короминас реализира второто попадение в 81-ата. Така гостите от Алмерия продължават да са събрали само точка от последните си пет двубоя и с 13-те си пункта се намират точно над чертата. Еспаньол пък заема 13-то място с 16 точки, но може да го отстъпи по-късно днес на Тенерифе или на Атлетико Мадрид.

Виляреал удари Расинг Сантандер с 2:0 пред 14 000 души на „Ел Мадригал“ благодарение на попаденията на Хосеба Йоренте в 51-ата и на Джузепе Роси в 72-ата минута. Така Виляреал запазва деветото си място, но вече има 21 точки, докато Сантандер остава с 13 и се смъква на 16-ата позиция.

На „Естадио Ла Росаледа“ Малага нанесе четвърто поражение на Майорка, като го надви с 2:1 и се покачи на 18-то място в класирането с 12 точки. Гостите остават на пето място с 27 пункта, но може да се отдалечат от Топ 4, ако Валенсия спечели гостуването си на Депортиво по-късно днес. Фернандо Мигел Фернандес Ескрибано откри резултата за Малага в 24-ата минута, Хулио Алварес Москера изравни в 56-ата, но Фернандо Форестиери в 77-ата минута донесе трите точки на домакините.

Можете да намерите статията, както и много други от света на спорта в sportvox.net

Тагове:   срещи,   Неделни,