11.03.2010 00:00 - Кошмарът за Реал – Лион – отново попари „Бернабеу“
Прочетен: 719 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Френският тим продължи авторитетната си серия срещу „белия балет“

Реал Мадрид продължи черната си серия срещу Лион и записа ново равенство – 1:1 на препълнения „Сантяго Бернабеу“ в мач реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Така с общ резултат 1:2 „Лос Меренгес“ отпада за шести пореден път в тази фаза от турнира, като плюс това записа шести мач без победа срещу Лион в надпреварата. Въпреки че финалът на Лигата ще се играе на стадиона на Реал, мултимилионната селекция на Мануел Пейегрини се провали още в пресявките за последните осем места. Кристиано Роналдо даде надежда на феновете с гола си в 6-ата минута, но Миралем Пянич смълча трибуните четвърт час преди края на редовното време.

„Белия балет“ започна красноречиво да демонстрира сериозността на намеренията си да заличи пасива си от първата среща още от първите минути на „Бернабеу“. Само няколко секунди след първия съдийски сигнал Кака излезе на стрелкова позиция, но Хюго Лорис успя да скъси ъгъла и да парира изстрела на бразилеца. Реал обаче стигна до желания ранен гол в 5-ата минута – Гути изведе по прекрасен начин с пас зад центъра на терена Роналдо на стрелкова позиция, португалецът с лекота надбяга разсеяния Крис и промуши топката през краката на Лорис – 1:0. Френският тим продължи да се държи неадекватно на игрището и бе явно, че шокът от полученото попадение е сериозен. В следващите минути Роналдо и Гонсало Игуаин получиха възможност да обстрелват целта, но мерниците им изневериха. След 17-ата минута възпитаниците на Клод Пюел се окопитиха и поизравниха играта, но като по чудо не получиха втори гол в 25-ата, когато Игуаин за пореден път демонстрира шокираща импотентност в мач от Лигата – той бе изведен абсолютно сам срещу Лорис и след като елегантно го преодоля, нацели гредата, вместо опразнената мрежа. Малко по-късно великолепна комбинация между Роналдо и Кака завърши с пас на бразилеца към непокрития Игуаин, чийто удар този път бе отразен от стража на гостите. В 34-ата минута Лион можеше да изравни, когато Сидни Гову центрира ниско и успоредно на голлинията, но Жан Макун не можа отблизо да засече кълбото в мрежата. В 37-ата Игуаин падна в наказателното поле и последваха множество апели за дузпа от страна на домакините, но сигнал не последва. Ако рефер бе Ангел Ангелов, щеше да има не само дузпа, но вероятно и червен картон за „провинилия“ се защитник. Последният съдийски сигнал за първата част дойде при минимален аванс за Реал, който владееше напълно инициативата.

Тагове:   Отново,   Лион,   „бернабеу,