07.01.2010 10:56 - Милан отупа Дженоа в голово шоу на „Меаца“
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 474 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Милан разби Дженоа с 5:2 пред малко повече от 33 000 души на „Стадио Джузепе Меаца“ в последния мач от първия за 2010-та година кръг на Серия А. Така възпитаниците на Леонардо се върнаха на второ място в класирането с 34 точки – осем по-малко от лидера Интер, докато гостите от Генуа остават на 13-та позиция с 24 пункта. Дейвид Бекъм направи своеобразно завръщане с червено-черната фланелка и изигра силни 75 минути пред погледа на селекционера на националния отбор на Англия Фабио Капело.

Още в 13-ата минута Милан получи шанс да открие резултата, когато Масимо Амброзини бе повален в противниковия пенал от Джузепе Биава и реферът Даниеле Орсато отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдиньо, чийто удар обаче бе спасен с майсторство от Марко Амелия. Бразилецът сигурно е получил неприятни тръпки по гърба си в 25-ата минута, защото тогава Дженоа стигна до първия гол в мача – той бе дело на Джузепе Скули, който се възползва от удобен пас на Родриго Паласио – 0:1. В 32-ата обаче Амброзини отново спечели единайсетметров наказателен удар за домакините, като този път правилата наруши Амелия. Роналдиньо не сгреши при втория си опит от бялата точка и изравни резултата. В 38-ата минута Тиаго Силва изведе „росонерите“ напред с прецизен изстрел от около осем метра, който се оказа неразгадаем за стража на Дженоа – 2:1.

Тагове:   шоу,   милан,