26.12.2009 19:36 - Равенство в дербито на Ланкашир и между Атлетик и Роувърс
Прочетен: 730 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Бърнли и Болтън, както и Уигън и Блекбърн си вкараха по един гол

Дербито на Ланкашир Бърнли – Болтън завърши 1:1 пред близо 22 000 зрители на „Търф Моор“. Така Уондърърс остават на 18-ата позиция със 17 точки, докато Бърнли има с три повече и заема 13-то място в таблицата. Домакините започнаха активно мача и след четвърт час игра апелираха за дузпа, когато Дейвид Нъджънт бе повален от Гари Кейхил, но реферът Крис Фой подмина положението и остави играта да продължи. Постепенно Болтън започна да организира опасни контраатаки и след няколко неуспеха, стигнаха до гол в 29-ата минута, като Матю Тейлър от пряк свободен удар препарира Браян Йенсен – 0:1. До края на полувремето Уондърърс имаше още шансове да реализира, но голкипърът на домакините отрази всички изстрели. В 56-ата минута Бърнли стигна до изравнително попадение, дело на Нъджънт, който засече топката след центриране на Уейд Елиът. Последваха сериозни пропуски на Нъджънт и Крис Ийгълс, които лишиха феновете на „Търф Моор“ от радостта да видят победа на любимия си отбор.

Тагове:   между,