26.12.2009 22:11 - Най-после победа за Ливърпул
Прочетен: 522 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Рафаел Бенитес успя да се върне на пътя на победата

Ливърпул се наложи с 2:0 на Уулвърхемптън пред близо 42 000 зрители на „Анфийлд“ в късния съботен мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Успехът изобщо не дойде лесно, защото след много активната и оспорвана първа част двата отбора не можаха да си отбележат гол, та се наложи феновете да чакат чак до 62-ата минута за попадението на Стивън Джерард, който откри резултата. Това се случи единствено след като гостите останаха с 10 души на терена, тъй като Стивън Уoрд само за 5 минути получи два жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко. Йоси Бенаюн оформи крайния резултат в 70-ата минута, а със спечелените три точки Ливърпул вече събира 30 и заема престижното седмо място в таблицата, докато Уондърърс е 15-ти с 19 точки.

Първото полувреме бе доста напрегнато, темпото на игра задоволи със сигурност хората по трибуните, но отиграванията на „мърсисайдци“, които се проваляха в опитите си да отбележат накараха повечето фенове често да се хващат за главите от отчаяние. Глен Джонсън отправи най-опасния изстрел към Маркус Ханеман, но голкипърът на „вълците“ го отрази блестящо. Хосе Рейна също постоянно бе нащрек, като единствено разсеяните удари на играчите на Уулвс попречиха на реализирането на гол.

Тагове:   победа,   Ливърпул,