Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.04.2010 11:49 - Вратар спаси Монреал срещу Филаделфия, Ванкувър се класира за плейофите
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 1072 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Ню Йорк Рейнджърс смачка Тампа Бей Лайтнинг

Монреал Канидиънс надделя с минималното 1:0 като гост на Филаделфия Флайърс в дербито на тимовете, подредени в дъното на плейоф зоната в Източната конференция. Победата бе задължителна и за двата отбора и затова домакините отправиха цели 35 удара към голкипъра на канадците Ярослав Халак, които той отрази с майсторство. 14 от тях бяха в третата част, като дори един път шайбата влезе във вратата, но голът бе отменен, защото голмайсторът Джеймс ван Римсдик вдигна стика си над горната греда. Единственото редовно попадение в срещата бе отбелязано в 9:25 минута на първата третина – Андрей Костицин направи пробив през двама противници и отправи удар, но шайбата бе изчистена от Майк Ричардс. Костицин обаче я спечели отново и подаде на Томаш Плеканец, който реализира 24-ия си гол през сезона. Победата бе втора в последните седем срещи за Монреал и те се наредиха на шесто място в Конференцията с 84 точки – две повече от осмия Фидалелфия.