Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
04.03.2010 09:24 - Крауч вдъхнови Англия за обрат, Италия и Камерун със скучно равенство
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 785 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Англия се наложи с 3:1 над Египет в контролен мач, игран пред повече от 80 600 зрители на „Уембли стейдиъм“ в Лондон. „Фараоните“ излязоха напред в резултата през първата част, но Фабио Капело направи страхотни смени, които в последствие му се отплатиха с цели три гола.

Мачът не започна добре за „трите лъва“, тъй като те се затрудняваха в търсене на правилния си ритъм на игра, а от това се възползваха по чудесен начин гостите. В 23-ата минута нападателят на Дортмунд Мохамед Зидан залъга Матю Ъпсън и пусна топката покрай голкипъра Робърт Грийн за 0:1. Египетският голмайстор е гласен за трансфер в Барселона, Арсенал и Манчестър Юнайтед, но това е по информация, идваща от баща му. Зидан продължи да тормози разконцентрираната отбрана на островитяните, които в предни позиции не успяваха да създадат нищо впечатляващо. Логично Фабио Капело след почивката Фабио Капело пусна в игра Питър Крауч, Майкъл Карик, Шон Райт-Филипс и Джеймс Милнър, като те напълно промениха облика на Англия. Страхотна многоходова комбинация с едно докосване между Джон Тери, Стивън Джерард, Гарет Бари и Питър Крауч завърши с голов изстрел на нападателя на Тотнъм – 1:1. В 74-ата бе осъществен и пълният обрат – Милнър отправи коварен удар към Есам Ел Хадари, египетският вратар отби топката, но тя попадна в Райт-Филипс, който не сгреши при добавката – 2:1. Крайният резултат бе оформен от Крауч, възползвал се от чудесно центриране на Райт-Филипс десет минути преди края на редовното време.

Тагове:   Италия,   Англия,   обрат,   Камерун,