Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
20.01.2010 12:32 - Овечкин безличен при победа на Кепитълс, Бъфало пада от Анахайм
Автор: sportvox Категория: Новини
Прочетен: 570 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Единайстият на Запад победи втория на Изток

Вашингтон Кепитълс победи с 3:2 като домакин във „Верайзън Сентър“ Детройт Ред Уингс и отново се усамоти на върха в Източната конференция с 68 точки – две пред Бъфало Сейбърс. Героят за столичани беше голкипърът им Хосе Теодор, който спря 44 от 46 отправени към него удара и напълно отчая „червените крила“, след като те не спряха да опитват да разпечатат мрежата му и доминираха през големи периоди от срещата. Звездата на Вашингтон Александър Овечкин бе толкова добре пазен от съперниците, че за първи път от две години и половина насам той не можа да отправи удар към противниковата врата.

След куп пропуски през първата третита Детройт най-сетне поведе в 4:17 минута през втората част чрез техничен удар на Дан Клиъри. 13:48 минути по-късно обаче Мат Брадли надхитри вратаря на гостите Осгууд и го принуди да се отдалечи от вратата си, за да стреля в крайна сметка и да направи 1:1. Браян Рафалски отново изведе Ред Уингс напред в 11:07 минута на третата третина и зрителите си помислиха, че мачът отива към логичния си завършек. Кепитълс обаче изравниха с пауър-плей гол на Никлас Бакстром в 14:43 минута, а 46 секунди по-късно Дейвид Стекъл вкара победния гол за Вашингтон.

Тагове:   победа,