12.01.2010 01:36 - Тевес разби Блекбърн, Петров игра 87 минути
Прочетен: 437 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Българинът се понрави с отиграванията си на терена, макар героят на вечерта да беше друг

Манчестър Сити разпиля Блекбърн с 4:1 и се върна на четвъртото място в Премиърлийг с 38 точки, докато Роувърс остава 13-ти с 21 пункта. Карлос Тевес реализира първия си хеттрик с небесно-синята фланелка (7′, 49′, 90′), а едно попадение добави Майка Ричардс (39′). За гостите почетният гол бе дело на Мортен Педерсен, който вкара в 71-ата минута на двубоя, който озакони четвъртата победа на Роберто Манчини като старши треньор на „гражданите“. Мартин Петров игра до 87-ата минута, но въпреки свежите си изяви по фланга, не можа нито да отбележи, нито да асистира за попадение. Аржентинският ас на Сити Тевес пък вече има 15 гола за Манчестър, като 11 от тях са в последните му девет мача.

Домакините започнаха очаквано по-силно срещата и още в 7-ата минута успяха да разпечатат вратата на Робинсън – Бенджани намери Тевес, чийто удар от границата на наказателното поле се оказа неспасяем за стража на Роувърс – 1:0. Като цяло Блекбърн не посмя да премине центъра за по-продължителен период от време през първата част и се отнасяше несериозно към атакуващата част от играта. „Гражданите“ опитваха да стигнат до втори решителен гол, но пробивите на Мартин Петров и Крейг Белъми по двата фланга не предизвикваха желания резултат, за да се наложи в 39-ата минута Майка Ричардс да прави 50 метров рейд и да стигне до пеналтерията на гостите, където подаде за Бенджани. Нападателят от Зимбабве стреля незабавно, топката срещна гредата, но връхлитащият Ричардс бе безпогрешен при добавката – 2:0, като малко по-късно отборите се оттеглиха на почивка.

Тагове:   игра,   минути,